zakony augustianskie

Dziś szkoła buddyzmu, która stara się naśladować ten tradycyjny Ideałem jest Theravada. Buddyzm Theravada jest praktykowane w Azji Południowo-Wschodniej: Sri Lance, Tajlandii i Birmy. To może być uważany za konserwatywny gałęzi buddyzmu.

Kiedy mówimy o kulcie w buddyzmie, nieuchronnie musimy porozmawiać o szkoły mahajany. Mahajana to ruch reformatorski, które pojawiły się w Indiach około początku ery naszej ery justynaczowicka.pl – fotografia noworodkowa kraków.plisy-rolety.pl/oferta/rolety.html To zmienia styl, ton i treść praktyki buddyjskiej w nietypowy sposób.

Z mahajany, Buddyzm staje się mniej indywidualistą i bardziej współczujący. W wielu odmian mahajany, trzeba nie opierać się w swoich własnych możliwości, ale w mocy bodhisattwy (rodzaj bóstwa), aby osiągnąć oświecenie lub zbawienie. Jeśli brzmi to jak coś, ale buddyzm, może być zainteresowany przeczytaniem następujące źródła.

Buddyzm Poprzez buddyjskich oczy w tym miejscu, napisany przez autora Pablo Antuna w jasnym stylu, będziesz cieszyć odkrywania przekonań i historii buddyzmu. Buddyzm Mahajana Więcej informacji na temat tego wielkiego ruchu reformatorskiego, który zmienił buddyjską ideał w intensywny sposób.

– autor artykułu