zakony istniejace w sredniowieczu

zakony istniejace w sredniowieczu

Obszar ten jest jednym z wyjątkowej wartości biologicznej i ekologicznej. Różny głębokości wody morskiej wokół wysp i kontrast kamienistych i piaszczystych obszarach dna morskiego, w połączeniu z rock-typu, który nadaje się do tworzenia tuneli i jaskiń, wszystkie prace razem, aby przyciągnąć szeroką gamę gatunki – aż 1345 zostały nagrane.

Figueres

W sercu Katalonii znajdziesz Figueres, najbardziej znany jako miejsce narodzin surrealistycznego artysty Salvadora Dali i do domu słynnego Muzeum Dali. Figueres jest również gdzie Sardana, tradycyjny taniec Katalonii, pochodzi ,. Must-wizyty są twierdza zamek Sant Ferran, kościoła parafialnego w Sant Pere, Muzeum l’Emporda i Muzeum Zabawek.

L’Escala

Niewielki kurort na południowym krańcu Zatoki Roses. Jest to wspaniały wioska rybacka znana z wyśmienitych sardynki. Ośrodek oferuje wiele dla entuzjastów sportów wodnych, dwóch klubów jachtowych i wielu marinach. Jest to również punkt wejścia do rzymskiej kolonii EMPúRies, najczęściej odwiedzanym archeologiczne w Katalonii.

Barcelona

Stolica Katalonii, Barcelona jest również znany jako kosmopolitycznej stolicy Hiszpanii i jest znany na całym świecie ze względu na wspaniałą architekturą jak za to ludzie i sposobem na życie. Nie ma wiele do zobaczenia, oto niektóre z zalet:

La Sagrada Familia (Kościół Świętej Rodziny) Antoniego Gaudiego znany na całym świecie, wciąż mają zostać zakończone, arcydzieło architektury modernistycznej.

Parc Guell (Guell Park) Kolejny prac Antoniego Gaudiego, ten park charakteryzuje rzeźb i mozaik przez projektanta, a także dość krętymi ścieżkami i spokojnych zieleni.

wycena nieruchomości gdynia

Museu Picasso (Picasso) Dedykowane do dzieła Pabla Picassa legendy, ten park jest okazją do zaprezentowania ponad trzy 3600 obrazów, rzeźb i rysunków.

Barcelona Museum of Contemporary Art (Museu d’Art Contemporani de Barcelona) Uderzające biały budynek zaprojektowany przez architekta Richarda Meiera jest domem dla kolekcji hiszpańskiego, katalońskiego i europejskiej sztuki nowoczesnej i współczesnej.

– autor artykułu