zakony franciszkanskie zenskie

zakony franciszkanskie zenskie

Czy Wdzięczność Pomoc

Niedawno jeden z moich przyjaciół powiedział mi o książce Dzięki! Jak New Science Wdzięczności Czy poprawi Ci humor przez dr Roberta Emmons. To fascynująca książka, która pokazuje jego bardzo wzruszające wyniki badań, które są istotne dla nas wszystkich, którzy zmagają się z problemami finansowymi, rodzicielstwo wyzwań i codziennych perypetie. Dr Emmons stwierdził, że w pierwszej chwili pomyślał wdzięczności było proste emocje, ale odkrył, że w rzeczywistości jest to bardzo złożone zjawisko, które można wymiernie zmienić życie ludzi.

Jego badania wykazały, że ludzie, którzy praktykują wdzięczność są bardziej skuteczne i radzenia sobie bardziej efektywnie z codziennym stresem, wykazują większą odporność w obliczu stresu traumy wywołanej i szybciej odzyskać choroby.

Praktyka pomaga ludziom stać się bardziej pro społeczne, ponieważ wiąże je ze sobą w relacji wzajemności i jest jednym z fundamentów naszej rodziny i humanitarnego społeczeństwa. Ludzie o silnej skłonności ku wdzięczności mają mniej zawiści i mają większą zdolność do podejmowania perspektywy innych. Kładą one mniejsze znaczenie w sprawie dóbr materialnych; są mniej prawdopodobne, aby oceniać własne i sukces innymi w kategoriach dóbr zgromadzonych; i są bardziej skłonne do dzielenia się swoimi dobrami z innymi.

Oto pierwsze pięć z dziesięciu zaleceń dowody oparte na coraz bardziej wdzięczny, jak badane przez dr Emmons. Mam kierowane są w stronę problemów wychowawczych.

Prowadź dziennik wdzięczności. Ustanowienie codziennej rutyny, w której przypomnieć sobie o dobrych rzeczy o swojej rodzinie i dzieciom. Odstawić czas przypomnieć chwile wdzięczności związanej z zwykłych wydarzeń rodzinnych. Moja rada jest taka, aby rozpocząć dzień z wdzięcznością. Kiedy wstajesz rano, poświęć kilka minut na zapisanie co najmniej 3 rzeczy, które można przyjmować za pewnik, w porównaniu do wielu innych na iq.pl/oferta/serwery-dedykowane/administracja-i-backup/ świecie, którzy mogą nawet nie mieć dach nad głową lub trzy posiłki kwadratowych dziennie.

damskie bluzki duże rozmiary
– autor artykułu